Google Translate

Търсене в този блог

Отървете се от мухъла който вирее в тялото ви

Гъбички в тялото: Предупредителни знаци, че мухълът процъфтява в тялото ни

Ако гъбичката е влязла в човешкото тяло, тогава да се отървем от нея е сериозна и мащабна задача. 

В нашата сила е да помогнем за укрепване на тялото и да го подкрепим в задачата за поддържане на здравето.

Отдавна за никого не е тайна, че човешкото тяло е силно повлияно отвън. Общата интоксикация на организма от недохранване и стрес се засилва от отпадните продукти на паразитите и гъбичките. 

Много хора подценяват вредата, която гъбичките причиняват на човешкото тяло.

Например, най-често срещаната гъбичка, която засяга нокътната плочка, се възприема от някои просто като външен козметичен дефект! Но това далеч не е така! 

За съжаление, мицелът (тялото на гъбичките) често се разпространява из цялото тяло, надолу до кръвоносната и лимфната системи и може дори да достигне до самия мозък.

Всяка гъбичка е различна.

Мухълът е обединяваща дума, всъщност всяка гъбичка е различна от следващата.

Някои гъбички засягат лимфните възли в слабините, други под гърдите, а трети засягат нокътната плочка и живеят само върху ноктите.

Някои засягат само лигавиците и живеят в устата, под формата на кандидоза и стоматит, или във влагалището под формата на кандидоза и вагинит.

Някои гъбички засягат кожата и живеят по кожата под формата на пукнатини, псориазис, екзема, невродермит...

Навлизайки във вътрешното пространство на човешкото тяло, патогенните гъбички причиняват заболявания, наречени микози (микоза - гъбички). От тях могат да се разграничат най-често срещаните:

кожни микози (версиколор, псориазис);

микози на ноктите (дерматомикоза);

микози на скалпа (пиедра, пърхот);

микози на вътрешните органи (кандидоза, така наречената млечница).

Как гъбите влизат в тялото?

Сред основните източници на инфекция, чрез които гъбичките могат да проникнат в човешкото тяло, могат да се  откроят развалена храна, остаряла вода.

Така че,  ако има плесен върху някой плод, вече не е възможно да се яде!  И дори ако един от  плодовете има мухъл, рискът всички останали да я имат е много голям.


Предупредителни признаци за наличие на гъбички в тялото: Какво да правя ?

Нашето тяло има добър защитен механизъм срещу замърсяване с храна. Осъществява се чрез  стомашен сок. 

На теория концентрацията на стомашен сок в здраво тяло е достатъчна, за да предотврати навлизането на мухъл в стомашно-чревния тракт. 

Но, за съжаление, състоянието на стомашно-чревния тракт на съвременния човек далеч не е идеално ...

Отделно трябва да подчертаете гъбичките Candida. 

Обикновено те живят в дебелото черво на всеки човек и участват в различни вътрешни процеси: по-специално унищожават остатъците от неусвоени хранителни вещества и премахва токсините в резултат на метаболитните процеси.

Освен това принуждава имунната система да бъде нащрек през цялото време, тоест помага за поддържане на естествените защитни сили на организма. 

Но тази гъба играе положителна роля само докато се поддържа здравословен баланс на микрофлората в червата. 

Ако бъде нарушена, тази гъба се разпространява в тялото прекомерно, започва да отделя токсини, които причиняват различни заболявания.

Защо е нарушен балансът в човешкото черво? 

Основният фактор е нездравословното хранене,  тоест липсата на достатъчно количество фибри и витамини от група В; както и изобилие от захар, която е развъдник на дрожди, различни въглехидрати: хляб, тестени изделия, кисели млека с добавки, сладки безалкохолни и алкохолни напитки, сладкарски изделия .

Също така причината за дисбаланса в червата е  хроничният стрес и хормоните, произвеждани във връзка с него. 

Например, кортизолът повишава нивата на кръвната захар, което от своя страна насърчава разпространението на гъбичките.

Мухълът може да нахлуе в тялото и през кожата.  

За това, разбира се, са необходими определени условия: висока влажност, горещи температури, както и наличието на органични остатъци (мръсотия или мазнини), които служат като храна за мухъл, особено опростяват въпроса. И, разбира се, е необходим директен контакт с източника на инфекция.

Особено лесно е да се заразите с гъбична инфекция при контакт с болен човек, чрез обувки и предмети за лична хигиена, в обществени бани, сауни, с микротравми на кожата на различни части на тялото. 

Микротравми - драскотини, обрив от пелени, увреждане на кожата - нарушават естествената защитна функция на кожата, позволявайки на гъбичките да проникнат в тялото и да се настанят в него.

Също така,  гъбичките могат да се предават от майката на плода чрез околоплодната течност. 

Дете, което се зарази по този начин, може да се роди, например, с алергии или кандидоза. Ето защо е особено важно бъдещата майка да предприеме противогъбични мерки, за да предотврати това.

Антибиотичната терапия е често срещана причина за растеж на гъбички в тялото: антибиотиците не само унищожават патогенните бактерии, но и ускоряват развитието на гъбичките . 

Рискът от гъбична инфекция се увеличава с възрастта, както и при отслабен имунитет.

Други фактори, които благоприятстват растежа на гъбичките:

противозачатъчни;

стероиди (преднизон, кортизон);

хормонална заместителна терапия;

химиотерапия и лъчева терапия;

стимуланти (алкохол, цигари);

отравяне с тежки метали;

някои диагностични процедури и бъбречна диализа.

Какви признаци могат да показват наличието на гъбички в тялото?

1. Наличието на сърбеж: на  първо място външната обвивка, но също така, например, сърбеж на вътрешното ухо ...

2. Пукнатини, мехурчета и ожулвания  – и то не просто мазоли от физическо въздействие, а ожулвания с неизвестен произход. 

Където и да се лющи, напуква и се намокри едновременно – има възможност за гъбична инфекция.

3. Разпределение  - манатарки, сирене - там също има гъби. Такова  може да бъде във влагалището, или от бронхите, сливиците, на езика. 

По езика не трябва да има плака - езикът трябва да е розов, с изразени папили.

4. Зони с намалена чувствителност. Паразитирайки в тялото, гъбичките увреждат нервните окончания, като не позволяват на човек да изпитва болка. 

Така че, по-специално, огромен брой нервни окончания отиват към кожата и ако не беше този механизъм, тогава кожата, засегната от псориазис, би била постоянно раздразнена и изключително болезнена.

Какво да правим с гъбична инфекция?

Първото нещо, което трябва да направите, е да спрете допълнителния прием на гъбички в организма, да спрете да ядете хляб с мая, сирена, сладки, брашнени продукти и други продукти, които могат да бъдат източник на инфекция. 

Всичко, което е дрожди, представлява известна опасност от плесен за нас.  В същото време маята е много жилава и издържа както на много ниски, така и на много високи температури. 

По този начин, ако искаме тялото ни да се освободи от гъбички, трябва да спрем да му даваме такъв вид храна.

Второто е да се отслабят гъбичките със  специални храни . Така че повечето противопаразитни средства са и противогъбични.  Следните продукти могат да бъдат особено подчертани:

Всички видове пипер, репички, хрян, лук, чесън  (чесънът е абсолютно невероятен продукт, който е най-добрият в борбата срещу вируси и бактерии, паразити, освен това насърчава елиминирането на тежки метали).

Всички подправки:  джинджифил, кимион, куркума, канела, дафинов лист, кориандър, индийско орехче и др.

Всички кисели плодове:  касис, цариградско грозде, калина, планинска пепел, боровинки, боровинки, морски зърнастец, боровинки, къпини, боровинки.

Гумата е лепкава гъста маса, която се откроява от разфасовки или пукнатини в кората на иглолистни дървета (кедър, бор, ела, смърч). 

Това вещество, изтичайки, постепенно се втвърдява и се превръща в смола. Смолата съдържа фитонциди, етерични масла и смолни киселини, които са в състояние да устоят на гъбичките.

Масло от кедрови ядки, сусамово масло, ленено масло. Шоковият подход в периода на антимикотичните мерки е да се приема по 1 чаена лъжичка масло половин час преди хранене, 3 пъти на ден. 

И ако маслото се приема просто за профилактика, тогава е възможно веднъж на ден, но за по-дълъг период. Освен това, за профилактика, можете да добавите 1 чаена лъжичка такова масло към салатата.

Прополис

Можете да пиете тинктура от прополис, да сложите прополис в мед или просто да го дъвчете, да го държите в устата си.

Карамфил (подправка).  Смила се на прах в кафемелачка (не купувайте вече смлян карамфил) и се приема по една препълнена чаена лъжичка 2-3 пъти на ден, измива се с топла вода, на празен стомах (поне 30 минути преди хранене). Курсът е 2 седмици.

Масло от чаено дърво. Ако има силна гъбична инфекция, можете да приемате една капка от това масло, разтворена във всяка мазнина, за около два месеца.

Ферментирала млечна напитка kurunga.  Кефирът може да се получи както под въздействието на гъбички, така и с помощта на ацидофилни млечнокисели бактерии. Такъв кефир е лечебен.

Ако например вземете 10 таблетки курунга и ги поставите в литър натурално мляко, ще получите отличен продукт с противогъбичен ефект, тъй като млечнокиселите бактерии са в състояние да възстановят баланса на чревната микрофлора и да намалят популацията на гъбички.

Включете алкални лечения. Постоянната алкална грижа за тялото с общи вани и редовни вани за крака, редовното използване на „алкални чорапи“ имат много силен ефект върху всички патогенни организми в човешкото тяло. 

Също така при микози е важно да се пие алкална и ежедневна употреба до 1,5 литра вода.

Важно е да не се зацикляте с борбата със специфични симптоми на проявата на гъбички, а да подхождате към този въпрос цялостно. И това означава преди всичко да разберем, че без промяна на общата среда в тялото ситуацията не може да бъде променена.

Ако погледнем навътре в себе си, ще видим и разберем, че вътрешните способности на тялото ни са много големи. В нашата сила е да помогнем за укрепване на тялото и да го подкрепим в задачата за поддържане на здравето. 

За това се нуждаем от нашата енергия, решителност, знания, имаме нужда от много вяра, правилен начин на живот, който ще водим всеки ден.

Ще бъде страхотно, ако ни последвате и споделите тази статия с приятелите си и вашето мнение (или опит) в коментарите!

Популярни публикации